I Kurpiowski Rajd Motocyklowy 2013

W miniony weekend Stowarzyszenie Motocykliści Sochaczewa zorganizowało wyjazd na  I  Kurpiowski Rajd Motocyklowy. Ruszyliśmy z Placu Motocyklistów (czyt. Placu Kościuszki ), na którym tradycyjnie rozpoczynamy wspólne wycieczki poza miasto.

 

Reprezentacja Sochaczewa liczyła 6 maszyn – kolega Zbymus pojechał na rzadko spotykanym w naszym kraju Royalu Enfieldzie  co spotkało się z dużym zainteresowaniem wszystkich zebranych  -  nie co ukrywać Royal prezentuje się po królewsku. Do Ostrołęki dotarliśmy po spokojnej jeździe krajoznawczej  i jak się okazało byliśmy najsilniejszą ekipą spoza okolic!

Rajd zorganizowała grupa przyjaciół  z Klubu Turystyki  Motocyklowej Traveling Spiders – trasa wiodła przez malownicze okolice Kurpi na której zlokalizowane były punkty kontrolne – niektóre były solidnie zamaskowane i trochę sprawiły trudności w znalezieniu.

Jak się okazało byliśmy najlepsi w konkurencji  strzeleckiej – kolega Janek trafił  43 punkty na 50  zaś Zbymus 41/50.

Na mecie była konkurencja z udzielania pierwszej pomocy -  bardzo dobry pomysł organizatorów ze względu na konieczność propagowania tych umiejętności – zbyt mało nas wie jak pomagać innym.
Rozdanie nagród było dla nas  zaskoczeniem gdyż zdobyliśmy  I i  II miejsce oraz  byliśmy najlepsi w konkurencji strzeleckiej !

Bohaterem rajdu był  3-letni Hubert  na którego leczenie zbierane był pieniądze podczas rajdu. Otrzymał on kask motocyklowy podpisany przez wszystkich uczestników.

Mamy nadzieję, że  udało się  fajnie zapromować Sochaczew – w  ostrołęckich mediach pojawiły się nagłówki ” Sochaczew tryumfował” ;)   -  zaprosiliśmy też pozostałych kolegów do Sochaczewa na imprezy jakie będziemy organizować -  z rozmów wynikało że Ostrołęka będzie chciała się zrewanżować jeśli tylko będzie okazja a wiele wskazuje że już we wrześniu tak może się stać !

H&H Color Lab