III Nocny Sochaczewski Rajd Motocyklowy „Śladami Bitwy nad Bzurą 1939″

12 września motocykliści  z SMS Sochaczew  zorganizowali po raz trzeci rajd motocyklowy poświęcony pamięci wydarzeń  z września 1939 r.

Po zbiórce i odprawie formalnej na terenie przystani nad Bzurą wszyscy uczestnicy , sędziowie , organizatorzy w paradnej kolumnie przejechali pod cmentarz wojenny w Trojanowie. W asyście umundurowanych rekonstruktorów z Muzealnej Grupy Historycznej im.II 18 pp, motocykliści złożyli hołd poległym żołnierzom pod pomnikiem upamiętniającym bohaterstwo obrońców Rzeczpospolitej.

Kolejnym punktem rajdu była prelekcja w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, która była okazją do uzupełnienia, zdobycia wiedzy dotyczącej wydarzeń związanych z Bitwą nad Bzurą 1939 r. – uzbrojenia, dowódców.

 

Około godziny 18.00 w odstępach paru minutowych wystartowało z Placu Kościuszki 5 motocyklowych drużyn. Drużyny składały się od 1 do 3 motocykli. W rajdzie udział wzięły drużyny : Loose Brothers – Janek , Kuchar i Andrzej ; Moto Tourist Group – Orzech i Majonez ; Bert : Paweł , Kamil i Darek , Zbłąkani – Marek i Artur oraz White Arrows – Włodek. Koledzy przybyli z Sochaczewa i okolicznych miejscowości : Grodziska , Żyrardowa , Skierniewic.

 

W tym roku trasa rajdu miała kształt ósemki o długości 70 km a dodatkowym utrudnieniem był brak zaznaczonych punktów kontrolnych , których łącznie było 8.
Różnorodność konkurencji z pewnością spodobała się zawodnikom rajdu – były pytania historyczne przygotowane przez Muzealną Grupę Historyczną, pole minowe z wykrywaczem metali , rzuty granatami , przejście po linie z karabinem , strzelanie z repliki karabinku ASG , strzelanie z wiatrówki .
Do zdobycia maksymalnie było 625 punktów. Walka była zacięta , były awarie motocykli , pomylone trasy ale ostatecznie wszyscy dotarli do mety ok 22.00 meldując się po drodze na wszystkich punktach kontrolnych.
465 punktów zbył zespół White Arrows , 485 – Zbłąkani , 486 – Moto Tourist Group , 489 – Bert zaś zwycięzcami całego rajdu z 570 (!) punktami byli Loose Brothers którzy mimo awarii motocykla dojechali do mety i pokonali rywali w większości konkurencji.

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za zaciętą rywalizację , kolegom i koleżankom z Muzealnej Grupy Historycznej za przygotowanie pytań historycznych i sędziowanie na punktach kontrolnych, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą za przeprowadzenie prelekcji.

H&H Color Lab